Viskas turi savo vietą.
Plastiką iš tiesų reikia dėti į viršutinį stalčių. Ten karštis mažesnis, palyginti su apatinio stalčiaus zona. Tokiu būdu plastikinės mentelės neatrodys tarsi kamščiatraukiai, o jų spalva neišbluks. Stenkitės nesukaišioti daiktų bet kaip – stalo įrankius, dangtelius ir tuos erzinančius mažus daikčiukus reikia sudėti į stalo įrankių dėžutę, o peiliai ir šakutės, žinoma, saugumo sumetimais turi būti priekiais žemyn. Tačiau nepamirškite, kad jie bus švaresni sudėjus priešingai. Puodelius, butelius ir dubenėlius reikia sudėti į apatinį stalčių.
Medinių daiktų nedėkite.
Medines pjaustymo lenteles, šaukštus ar stalo įrankius reikia skalauti ir plauti rankomis. Sudrėkęs medis gali išsipūsti ar išsikraipyti. Dėl indaplovėje esančios aukštos temperatūros gali atsirasti įtrūkimų, kuriuose gali daugintis bakterijos. Medinės rankenos gali paprasčiausiai nukristi, kadangi slėgio veikiami klijai ištirpsta.
Verta žinoti:
medines lenteles geriausiai nuvalysite naudodami citrinas! Išbandykite: perpjaukite citriną per pusę, viena jos puse ištrinkite visą pjaustymo lentelę, o tada apibarstykite lentelę rupia druska. Palikite druską veikti 10 minučių, tada ištrinkite lentelę kita citrinos puse ir nuplaukite vandeniu.
Sidabras. Indaplovėje? Galbūt!
Tikriausiai jūsų indaplovė nėra geriausia vieta šeimos sidabrui. Sidabras gali, tiesiogine žodžio prasme, nusiplauti, todėl atsiras bjaurių juodų žymių. Išskyrus atvejus, kai stalo įrankiai pagaminti iš 925 prabos sidabro, kurį galima saugiai plauti indaplovėje. Jei norite jaustis dar užtikrintesni, naudokite indaplovėms skirtą sidabrinių stalo įrankių dėžutę.
Verta žinoti:
sidabrą vėl priversite blizgėti patrynę kepimo milteliais arba, kaip bebūtų keista, pamerkę į karštą vandenį, kuriame virė bulvės. Taip, tai tiesa. Norėdami pašalinti juodas dėmes nuo sidabro, pabandykite patrinti nedideliu kiekiu dantų pastos.
Apsaugokite puodus ir keptuves.
Dabar daugelį keptuvų saugu plauti indaplovėje. Vis dėlto nuo kai kurių nepridegančių puodų ir keptuvių vis tiek gali nusitrinti neprideganti danga, kadangi juos plaunant indaplovėje pažeidžiamas jų specialus dengiantis sluoksnis. Žinoma, puodus be nepridegančios dangos galima saugiai plauti indaplovėje.
Verta žinoti:
išties sunkiai pašalinamu keptuvės degėsius galima ištirpinti naudojant šiltą actą ar karštą sūrų vandenį. Norėdami įveikti dar sunkiau pašalinamas dėmes, naudokite seną gerą priemonę – kepimo miltelius.
Sudėtingas reikalas: peiliai.
Aštrių pjaustymo peilių, o ypač aukštos kokybės stalo peilių tikriausiai nederėtų dėti į indaplovę, juos geriau plauti rankomis. Indaplovėje, dėl ten naudojamos druskos, peilių ašmenys atšimpa. Jei jie su medinėmis rankenomis, dėl plikinančiai karšto vandens rankenos gali atsilaisvinti.
Verta žinoti:
nepalikite peilių tiesiog mirkti plovimo vandenyje. Plaukite juos atskirai drungnu vandeniu ir kruopščiai nusausinkite.
Paprastai saugu plauti indaplovėje: plastikas.
Plastikinius konservavimo stiklainius be jokių problemų paprastai saugu plauti indaplovėje. Ant daugelio plastikinių talpų pagrindo yra etiketė, kurioje nurodyta, ar indą saugu plauti indaplovėje, ar ne. Iš kai kurių indų, kurių negalima plauti indaplovėje, labai karštame vandenyje gali išsiskirti pavojingų teršalų. Beje, technologijos „Zeolith®“ dėka, „Bosch“ turi papildomą privalumą plaunant plastiką. Ji išdžiovina plastiką labai gerai, palyginti su įprastinėmis indaplovėmis.
Verta žinoti:
ar turite spalvą pakeitusių laikymo indų? Padėkite juos lauke saulėkaitoje ir nemokamai išbalinsite.
Auksinės taisyklės.
Senelės mylimas porcelianas tikriausiai buvo pagamintas dar prieš išrandant indaploves, tad tikriausiai jis neatlaikytų aukštos temperatūros. Nuo gražaus išpuošto puodelio gali nusitrinti auksiniais lapeliais išpieštas kraštelis arba gali sudužti ta nuostabi paveldėta lėkštė. Netgi su nauju, labai brangiu porcelianu reikia elgtis atsargiai. Nepaisant to, kad jį galima plauti indaplovėje, iš tiesų dažnai jis nėra apsaugotas nuo tokios aukštos temperatūros.
Verta žinoti:
atsargiai plaukite piešinį ar auksinius lapelius ant porceliano, nenaudokite jokių abrazyvinių medžiagų ar išties kietų kempinių.
Stiklinės? Taip, jas galima!
Iš principo, stiklines galima plauti indaplovėje. Vis dėlto, matinių stiklinių ar stiklinių su įspaustais raštais negalima plauti indaplovėje. Tiesiog nepamirškite, kad stiklinių ir ypač trapių vyno bei šampano taurių negalima indaplovėje sudėti pernelyg arti viena kitos. Beje, „Bosch“ siūlo įsigyti indaploves su naujoviška stiklo apsaugos funkcija.
Verta žinoti:
prieš dedant į indaplovę, stiklines visada pirmiausiai reikia praplauti rankomis. Matines stiklines išplausite kiek lengviau, jei į karštą vandenį įpilsite šiek tiek acto ar citrinos rūgšties.